Lithome | Naujamiestyje pradedamos gyvenamojo komplekso „Algirdo promenada“ statybos. Investicijos Į 119 butų kompleksą sieks 14,5 mln. Eur
R Ū P E S T I N G A I   A P G A L V O T I   N A M A I

Naujamiestyje pradedamos gyvenamojo komplekso „Algirdo promenada“ statybos. Investicijos Į 119 butų kompleksą sieks 14,5 mln. Eur

NT vystytojas „Lithome“, gavęs Vilniaus m. savivaldybės leidimą statyboms, netrukus pradės įgyvendinti prestižinį gyvenamąjį projektą „Algirdo promenada“. Vilniaus Naujamiestyje, adresu Algirdo g. 48C, po pusantrų metų iškils modernus 4 pastatų, 10,5 tūkst. kv. m ploto kompleksas su 119 prabangių butų ir 10 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į objektą sieks 14,5 mln. Eur.

„Algirdo promenada“ įsikurs sparčiai atnaujinamame Naujamiestyje. Keturi gyvenamosios ir komercinės paskirties pastatai suformuos privatų U formos kiemą su žalia promenada link Šv. Stepono bažnyčios ir atkuriamo Šv. Stepono skvero.

„Dėl patogios lokacijos ir artumo iki Vilniaus centro bei Senamiesčio butai šiame sostinės rajone turi ypač didelę paklausą. Šią vietą išskiria geras susisiekimas su kitais sostinės mikrorajonais, galimybė pėsčiomis ar dviračiais greitai pasiekti svarbiausius miesto taškus. Ypatingo patrauklumo suteikia „Algirdo promenados“ vieta šalia Šv. Stepono skvero – tiesiai iš kiemo gyventojai galės patekti į skverą ir maloniai jame leisti laiką“, – sako „Lithome“ direktorė Rasa Radovičienė.

Šalia „Algirdo promenados“ – dirbtinės bangos baseinas ir žaluma  

Šalia „Algirdo promenados“ komplekso atkuriamas Šv. Stepono skveras taps pirmąja didesne viešąja erdve Naujamiestyje, kurioje gyventojai galės pailsėti nuo miesto triukšmo. Daugiau kaip 20 tūkst. kv. m skvere numatyta sukurti didelę žaliąją erdvę, priderinant ją prie aplinkui esančių istorinių objektų ir užtikrinant kuo didesnį pievos plotą įvairioms veikloms. Ši vieta alsuoja istorija – Šv. Stepono skvero ištakos driekiasi iki 1738 m., kai pirmąkart Vilniaus plane aplink Šv. Stepono bažnyčią buvo pažymėta teritorija, kurioje taip pat matomi gynybiniai įtvirtinimai. „Algirdo promenados“ vidinis kiemas suprojektuotas taip, kad žvelgiant pro langus ar vaikštant pėsčiųjų takais būtų galima grožėtis bažnyčios pastatu ir iškart įžengti į Šv. Stepono skvero erdvę.

Be to, ateinančiais metais visai šalia „Algirdo promenados“, 1000 kv. metrų Vilniaus savivaldybei priklausančiose patalpose Algirdo g. 48, planuojama įkurti dirbtinės bangos baseiną. Jis bus skirtas banglenčių ir kitų vandens sporto šakų profesionalams, taip pat – pradedantiesiems, o kūrybinėmis–edukacinėmis ir kultūrinėmis erdvėmis galės naudotis šalia įsikūrę gyventojai.

Naujamiesčio patrauklumą taip pat didina Algirdo gatvėje ir aplink atnaujinami dviračių ir pėsčiųjų takai, kuriais Senamiestį ar miesto centrą bus galima pasiekti per keletą minučių. Vilniaus m. savivaldybei siekiant sukurti vieningą dviračių takų sistemą visame mieste, ateityje dviračių takais iš Naujamiesčio bus galima pasiekti bet kurį sostinės rajoną.

Išsiskirs savita architektūra ir kokybiška apdaila  

„Lithome“ vadovė pabrėžia, kad „Algirdo promenados“ komplekso architektūrai ir  fasado medžiagoms buvo skiriamas išskirtinis dėmesys.

„Algirdo promenada“ kuriasi šalia senojo Vilniaus, todėl namų forma ir stogai moderniai atkartos ryškiausius Senamiesčio bruožus, o fasadai  išsiskirs kokybe ir santūriu lakoniškumu. Namų apdailai planuojama naudoti klinkerį, išsiskiriantį patvarumu ir primenantį tradicinę sostinės architektūros faktūrą. Kiekvieno namo klinkeris bus skirtingo atspalvio ir tai suteiks pastatui savitumo ir jaukumo“, – pasakoja „Lithome“ vadovė.

Visa erdvė šalia namų bus skirta gyventojų laisvalaikiui – vidinis kiemas bus apželdintas, įrengti pėsčiųjų takeliai. Tai, pasak R. Radovičienės, yra šiuolaikiškos „kiemo be automobilių“ idėjos įgyvendinimas, o  gyventojų automobiliams bus įrengtas požeminis parkingas.

„Algirdo promenadoje“ bus galima rinktis butus su terasomis – jos bus įrengtos tiek pirmųjų, tiek viršutinių aukštų butams.

Komplekso namus išskirs ir didžiuliai vitrininiai langai, pro kuriuos į butus pateks daugiau šviesos, o viršutinių aukštų gyventojams atsivers panoraminiai vaizdai į Vilniaus Senamiestį arba Šv. Stepono bažnyčią ir skverą.

4-iuose komplekso namuose bus įrengti 1–4 kambarių butai nuo 26 iki 86 kv. metrų. Komplekse taip pat įsikurs keli dviejų aukštų 117 kv. m butai su atskirais įėjimais ir terasomis.

Planuojama, kad kainos „Algirdo promenados“ komplekse bus nuo 3700 tūkst. Eur/m2.

Dviejuose pastatuose bus įrengta 10 komercinių patalpų, kurių plotas bus nuo 30 m2. Tikimasi, kad jose įsikurs įvairios būtinas paslaugas teikiančios įmonės: kavinukės, kepyklėlės, grožio salonai, medicinos paslaugų kabinetai ar parduotuvėlės.

Projekto architektai – Irina Gečienė ir Algis Bielinis iš UAB „Senojo miesto architektai“. Statybas planuojama baigti 2024 m. III ketv.

Kitos naujienos