Lithome | „Lithome“ projektas „New Moon“ pelnė sidabro medalį
R Ū P E S T I N G A I   A P G A L V O T I   N A M A I

„Lithome“ projektas „New Moon“ pelnė sidabro medalį

2023 m. gruodžio 14 d. Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), teikdama „Lietuvos metų gaminio 2023“ apdovanojimus, išskyrė vienintelį daugiabučių projektą – sidabro medalį pelnė projektas „New Moon“, pastatytas NT vystytojo „Lithome“. Sostinės Paupyje, Aukštaičių g. 25, iškilęs projektas apdovanotas už išskirtinį architektūrinį sprendimą bei tvarumą.

„Ikoniškame Paupyje, kuriame vienas po kito kyla nauji gyvenamieji ir visuomeninės paskirties objektai, įgyvendinti originalų projektą buvo nemažas iššūkis. Iškėlėme tikslą ne tik pastatyti kokybišką ir komfortišką būstą, bet ir suteikti jam unikalų, iš kitų objektų išskiriamą veidą, – pasakoja Igoris Trofimovas, „Lithome“ direktorius. – Džiaugiamės, kad mums pavyko atrasti tūrius, medžiagas ir architektūrą, kurie ir patiko „New Moon“ komplekse apsigyvenusiems žmonėms, ir sulaukė ekspertų pripažinimo.“

Modernus būstas šiuolaikiškiems vilniečiams dera prie aplinkos

„Lithome“ vadovo teigimu, statant naują gyvenamųjų namų kompleksą Paupyje, daug dėmesio skirta pastatų architektūrai. Šalia projekto „New Moon“ kyla nemažai naujų objektų, kurių apdailai dažnai naudojama mediena ir klinkeris, o toliau už Aukštaičių g. matomi anksčiau statyti mediniai ir rąstiniai namai. Todėl „Lithome“ ieškojo naujoviškų formų ir tvaraus apdailos sprendimo, kuris leistų organiškai prisiderinti prie naujai formuojamo užstatymo stiliaus, bet tuo pačiu suteiktų pastatų siluetams daugiau išskirtinumo.

Gyvenamųjų namų kompleksui ieškant išskirtinio sprendimo buvo nutarta nedideliame sklype pastatyti du korpusus, kuriuose įrengti 26 butai. Tokiu būdu buvo rastas sprendimas, kaip naujai statomą objektą Paupyje priderinti prie istoriškai susiformavusios architektūros. Architektai suskaidė pastatų tūrius, mažesnį namą, pritaikytą prie sodybinės aplinkos, suprojektuodami prie gatvės fasado, o masyvesnį ir aukštesnį – patraukę į sklypo gilumą. Taip buvo siekiama suteikti gyvenamajam kompleksui jaukumo ir išlaikyti glaudų ryšį tarp gyventojų.

Moderniai apdailai parinko 100 proc. perdirbamą medžiagą – valcuotą aliuminį

Siekiant suteikti gyvenamųjų pastatų išvaizdai unikalumo kitų klinkeriu bei mediena dengtų objektų fone, „New Moon“ fasadų ir stogų apdailai buvo pasirinkta dažyta valcuota aliuminio skarda, suskaidyta vertikaliu dalijimu, o pats tūris išliko vientisas, be papildomų elementų. Aktyviu žmonių judėjimu išsiskiriančioje Aukštaičių gatvėje mažasis pastatas patraukia akį išskirtiniu fasadu, sukuria darnos su istorine aplinka jausmą.

„Aliuminis yra 100 proc. perdirbamas, draugiškas aplinkai, pasižymi lengvumu, praktiškumu, šilumos laidumu, dideliu atsparumu korozijai, – pasakoja „New Moon“ architektų komanda MB „Sprik“ bei projekto autoriai Mantas Olšauskas ir Jūratė Cirtautaitė. – Balkonams panaudotas 100 proc. natūralus „Hibeton“ betonas, kuriame nėra jokių organinių dervų rišiklių.“

Įdomios konfigūracijos butai: per du aukštus, su mansardomis ir terasomis, vaizdais į Paupį, Vilnelę ir mišką

Projektuodami gyvenamąjį kompleksą „New Moon“, architektai daug dėmesio skyrė vidiniam išplanavimui – buvo suformuoti įdomios konfigūracijos butai, didesniame tūryje atsirado butai per du aukštus, mansardinės erdvės, plačios terasos su vaizdu į Paupį, Vilnelę ir miškus. Viršutiniame aukšte butuose įrengti „Velux“ langai.

Norint suteikti „New Moon“ gyventojams kuo daugiau komforto, bendruose koridoriuose buvo sumontuoti LED juostų profiliai, o prie įėjimo durų įrengti apvalūs sieniniai šviestuvai – taip buvo siekiama sukurti jaukesnį patalpų apšvietimą.

„Įvertinę, kad projektą „New Moon“ įgyvendinome aktyviai besiplečiančiame Paupyje, kuriame gausu restoranų, barų, kavinių, vaikų žaidimo aikštelių ir poilsio erdvių, daugiausia dėmesio skyrėme vidinių erdvių komfortui. Įsivaizdavome, kad mūsų kurtame objekte gyventojai visada galės pasirinkti, kur leisti laiką – jaukiose savo namų arba terasų erdvėse ar gyvenimu kunkuliuojančiame Paupyje“, – teigia projekto architektai.

„Džiaugiamės galėdami pasveikinti jau 27-ąjį kartą LPK organizuojamo konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojus – jų įgyvendinti projektai, sukurti produktai ir paslaugos kelia kokybės kartelę visoje Lietuvoje ir skatina visuomenę daugiau dėmesio skirti tvarumui“, – sako Ričardas Sartatavičius, LPK generalinis direktorius.

 

 

Kitos naujienos